x
Rodzina

Czym na wakacje?

Czym na wakacje?
  • Published9 lipca, 2019

Chciałbyś/-abyś jeszcze tego lata wyjechać na wymarzony urlop albo na wakacje? Jeśli tak, a nie masz jeszcze środków transportu, zapoznaj się z tym artykułem. Prezentujemy tutaj trzy sposoby na podróżowanie podczas wakacji. Może jeden z nich znajdzie zastosowanie także w przypadku Twojego urlopu? Sprawdź i przekonaj się.

Lato z koleją?

Jeśli zależy Ci na przejazd z miejsca A do B, ale niekoniecznie musisz się tam znaleźć w ciągu najbliższych 10 minut, zaplanuj podróż koleją. Aby dowiedzieć się w jakich godzinach odjeżdżają pociągi wystarczy wizyta na najbliższym dworcu kolejowym lub sprawdzenie rozkładu w Internecie. Ostatnio PKP wprowadziło wiele nowych możliwości dla podróżujących – m.in. bilety łączone oraz wspólne, promocje dla rodzin, bilety weekendowe czy rabaty za wcześniejszy zakup biletów. Warto sprawdzić interesujące Cię połączenia i ceny przejazdów.

A może rower?

Zdrowym środkiem lokomocji będzie rower, ale jeżeli w dniu kiedy planujesz wycieczkę zapowiadano upały, lepiej z niego zrezygnuj. Rower to bardzo ekonomiczny i korzystny dla Twojej kondycji środek transportu, ale w przypadku bardzo gorących dni nie będzie najlepszym wyborem. Jeżeli jednak dzień, w którym wybierasz się na urlop nie jest upalny, rozważ możliwość podróżowania na rowerze, bo wysiłek fizyczny i świeże powietrze mogą sprawić, że naprawdę wypoczniesz.

Lato w przyczepie? Czemu nie…

Ciekawym pomysłem na podróżowanie latem są przyczepy kempingowe. Jest to coś w rodzaju przenośnego mini-domku. Decydując się na samochody, do których podpięte są przyczepy kempingowe mamy tak naprawdę komfort, jakiego zaznaje ślimak, bo wieziemy swój mini-domek. Dzięki temu nie musimy troszczyć się o nocleg. W Internecie można kupić zarówno nowe, jak i używane przyczepy kempingowe. Ich wyposażenie może być różne w zależności od modelu i ceny, które nie są najniższe. Należy jednak pamiętać, że przyczepy kempingowe to inwestycja na lata. Oczywiście jeśli taki rodzaj spędzania wakacji spodoba się wszystkim Twoim urlopowiczom.

Written By
insert