x
Rodzina Różności

Co można robić w ferie w Łodzi?

Co można robić w ferie w Łodzi?
  • Published4 lutego, 2020

Jednym osobom okres zimowy kojarzy się z chłodem, śniegiem oraz ubiorem na cebulkę, innym zaś z okresem ferii zimowych. Niemal wszyscy uczniowie po Świętach Bożego Narodzenia z niecierpliwością oczekują tych dwóch tygodni urlopu od szkoły. Jednak dla rodziców pracujących, bardzo często okres ten jest kłopotliwy, gdyż dezorganizuje ich tygodniowy plan. W związku z powyższym, coraz częściej padają w wyszukiwarce Google takie frazy jak „półkolonie Łódź”, „półkolonie Poznań” czy „atrakcje w ferie zimowe”. Sprawdźmy co oferowało miasto Łódź swoim mieszkańcom w 2020 roku?

Ferie zimowe 2020 w Łodzi

Ferie w mieście Łódź w 2020 roku trwały od 13 do 26 stycznia. W tym okresie odpoczynek miały dzieci województwa zarówno łódzkiego, jak i podkarpackiego, lubelskiego, śląskiego i pomorskiego. Miasto Łódź w tym okresie oferowało takie atrakcje jak:

Łódź półkolonie – są one organizowane zarówno przez firmy działające na zasadach komercyjnych, jak i przez te funkcjonujące z inicjatywy urzędu miasta. Podczas ferii zimowych miasto Łódź organizowała zajęcia zamknięte w formie półkolonii w 46 placówkach oświaty i szkołach. Możliwość uczestnictwa była oparta tylko i wyłącznie wybór dowolnej placówki. Nie panuje rejonizacja, tak więc nie trzeba być uczniem danej szkoły by zapisać się na zajęcia. Półkolonie, których lista jest umieszczona na www.uml.lodz.pl w zakładce edukacja, miały miejsce od poniedziałku do piątku w godzinach 7-17. Pomimo, iż turnus jest dwutygodniowy, dziecko można było zapisać tylko na tydzień, a czasem tylko na pojedyncze dni. Rodzice musieli wyłącznie ponieść opłatę za posiłek w wysokości 15 zł dziennie. Bilety wstępu do odwiedzanych w ramach koloni placówek oraz przejazdy komunikacją miejską były bezpłatne. Tak więc, łatwo zauważyć, iż 2-tygodniowy pobyt dziecka na półkolonii wynosił 150 zł, a tygodniowy tylko 75 zł.

W okresie ferii zimowych 2020 roku Łódź oferowała atrakcję również dla młodych muzyków. Na półkolonie zapraszała Yamaha Szkoła muzyczna. Zajęcia były przeznaczone dla dzieci w wieku od 6 do 13 lat. Taki turnus trwał 5 dni i kosztował 465zł. W programie ujęte było: podstawy gry na gitarze, podstawy gry na keyboardzie/pianinie, jak i również zajęcia śpiewu. Półkolonia zakończyła się koncertem z udziałem wszystkich uczestników warsztatów.

Ponadto Łódź w okresie ferii 2020 roku oferowała atrakcje również dla miłośników wody i pływania. W programie w Aquaparku FALA i w Akademii Pływania odbyły się zajęcia z profesjonalnymi instruktorami pływania, nurkowanie z akwalungiem, ABC nurkowania, samoratownictwo oraz pierwsza pomoc.

Written By
admin