x
Dom

Jak dbać o płytki ceramiczne w kuchni?

Jak dbać o płytki ceramiczne w kuchni?
  • Published13 kwietnia, 2021

Czyste płytki ceramiczne w kuchni to priorytet nie jedynie w trakcie przedświątecznych porządków. Przez cały rok są one narażone na różnego rodzaju zabrudzenia. Aby o nie zadbać, przydatne mogą okazać się specjalistyczne środki czystości, dobrej jakości ściereczki kuchenne oraz sprawdzone metody czyszczenia. Jak skutecznie wyczyścić płytki ceramiczne w kuchni?

Czystość płytek podłogowych – jak o nią dbać?

Czysta podłoga jest dosłownie podstawą czystego mieszkania. Na nic zdadzą się inne porządki, gdy podłoga będzie pełna zabrudzeń. Pod wpływem ruchu człowieka, jak również podmuchów wywołanych przez przeciągi, drobinki kurzu, sierści zwierzęcej, czy brudu unoszą się w powietrzu, osadzając na wszystkim, co spotkają na swojej drodze. Właśnie dlatego dokładne odkurzanie płytek, również tych kuchennych, powinno stać się codzienną rutyną. Podłogi z płytek ceramicznych dłużej zachowują czystość, gdy zostaną umyte wodą zmieszaną z dobrym detergentem. Świetnym rozwiązaniem jest płyn uniwersalny, który w przeciwieństwie do środków specjalistycznych służących do czyszczenia określonych sprzętów czy powierzchni, doskonale sprawdzi się w przypadku szybkich porządków. Jednak przy większych zabrudzeniach wato postawić na preparaty specjalistyczne oraz dobre ściereczki kuchenne.

Ściereczki kuchenne – czyli jak dbać o czystość ceramicznych płytek ściennych?

Płytki ceramiczne na ścianach kuchni narażone są na różnego rodzaju zabrudzenia – pryskający tłuszcz, czy zacieki z mydła to główni wrogowie ich estetycznego wyglądu. Aby czyszczenie płytek ceramicznych ściennych było łatwiejsze, wystarczy zaopatrzyć się w ciepłą wodę, płyn uniwersalny do podług oraz czystą butelkę ze spryskiwaczem, która posłuży do naniesienia na powierzchnię przygotowanego roztworu. Potem wystarczy jedynie przetrzeć – wykorzystując do tego ściereczki kuchenne z mikrofibry – a efekt czystych, pachnących i błyszczących płytek ceramicznych w kuchni jest na wyciągnięcie ręki.

Jak czyścić fugi?

Fugi można łatwo wyczyścić, stosując domowy specyfik. Zabrudzenia z fug doskonale znikają po zastosowaniu mieszanki z wody, octu i sody oczyszczonej. Taki preparat należy nanieść na zabrudzone miejsce i delikatnie szorować (tutaj świetnie sprawdzi się nieużywana szczoteczka do zębów). Należy uważać, aby nanosząc preparat omijać powierzchnie płytki, gdyż może to niekorzystnie wpłynąć na jej stan.

Written By
admin