x
Dom

Kiepska motywacja ze strony kierownika przyczyną poszukiwania nowej pracy

Kiepska motywacja ze strony kierownika przyczyną poszukiwania nowej pracy
  • Published4 czerwca, 2019

Menedżer to zaraz po zarządzie jedna z najważniejszych osób w firmie. Jego zadaniem jest zarządzanie firmą zgodnie z jej polityką – planowanie, organizacja i kontrola. Aby zapewnić dobre osiągi w firmie warto stawiać na szkolenia menedżerskie.

Stres pod kontrolą

Zarządzanie firmą to nie jest zadanie dla każdego. Jednym z ważniejszych cech jakie są wymagane wobec osób na takich stanowiskach jest odporność na stres. Jest to umiejętność, częściowo związana z charakterem, ale też taka, którą można sobie wypracować. Zazwyczaj szkolenia menedżerskie związane z umiejętnościami radzenia sobie ze stresem są podejmowane z inicjatywy pracowników. Szefa bowiem zazwyczaj nie obchodzi, jak dana osoba sobie radzi w tym zakresie. Firmy wolą płacić za szkolenia menedżerskie z tematów np. negocjacji, organizacji czy poszerzenia wiedzy na dany temat.

Języki, ach języki

Każdy z nas wie jak wygląda nauka języka w polskiej szkole. Jeśli trafisz na dobrego nauczyciela to jesteś w stanie się czegoś nauczyć. Większość jednak musi doszkalać się na własną rękę, lub osiąga pewien poziom umiejętności językowych przy przebywaniu za granicą. W firmie, która ma kontrahentów zagranicznych muszą być osoby, którzy dobrze znają język obcy. Szkolenia menedżerskie językowe bardzo często są bardziej specjalistyczne – dostosowane do branży w której działa firma.

Szkolenia menedżerskie z zakresu umiejętności miękkich

Menadżer musi mieć wysokie umiejętności organizacyjne – wszystko po to, aby sprawnie zarządzać firmą. Rozwój przedsiębiorstwa jest zależny od sprawnej organizacji i planowania. Dzięki temu unika się niepotrzebnych kosztów, a firma może przeznaczyć pieniądze np na rozwój parku technologicznego. Warto przystąpić także do szkoleń dla menadżerów z zakresu motywowania pracowników – tak aby byli zadowoleni z pracy i nie szukali innych etatów. Bardzo ciężko jest w tej chwili zdobyć dobrego pracownika, a jeszcze ciężej go utrzymać. Powodem do zmiany pracy jest często kiepska komunikacja z kierownikiem, bądź brak motywacji z jego strony.

Szkolenia menedżerskie są niezbędnym elementem rozwoju każdej firmy.

Written By
admin