x
Dom Różności Zakupy

Brzydkie mieszkania wpływają na jakość życia. Jak to możliwe?

Brzydkie mieszkania wpływają na jakość życia. Jak to możliwe?
  • Published12 maja, 2020

Dom to jest azylem, miejscem, gdzie czujemy się swobodnie i odpoczywamy. Jednak nie zawsze mieszkanie lub dom pozwala na odczuwanie jedynie pozytywnych emocji, ponieważ gdy panuje w nim chaos i wystrój sprzed kilkudziesięciu lat, może to prowadzić nawet do depresji. To, jak mieszkamy, wpływa na jakość życia.

Estetyka i styl wnętrza daje uczucie spokoju i bezpieczeństwa.

Dom to miejsce, które powinno ładować akumulatory, a jednocześnie dawać poczucie spokoju i bezpieczeństwa. Na to, jak czujemy się we własnym domu, duży wpływ ma estetyka wnętrz. Jeżeli są one zbyt ciemne, zabałaganione, a wystrój już dawno ma lata swojej świetności za sobą, może prowadzić do narastania negatywnych emocji np. braku chęci do działania, braku energii, pesymizmu, rozdrażnieniu lub kłopotów rodzinnych. Wnętrza powinny być dopasowane indywidualnie, niektórzy czują się lepiej w jasnych, pełnych światła pomieszczeniach, a inni lubią przebywać w półmroku i ciemnych kolorach. Wiadomo, że o gustach się nie dyskutuje, jednak minimalizm w mieszkaniu z pewnością wpływa pozytywnie na samopoczucie i radzenie sobie z problemami. Dlatego każde mieszkanie, które ma pełnić funkcję azylu, powinno być uporządkowane i czyste. Tylko wtedy jest szansa na prowadzenie ułożonego życia.

Jakie są konsekwencje niewłaściwie urządzonego domu?

Nieestetyczne, nieuporządkowane mieszkanie skutkuje nagromadzeniem się negatywnych emocji i złego samopoczucia. Konsekwencje tych emocji nierzadko są bardzo poważne, niekiedy dochodzi do rozpadu związków, rozwodów lub problemów rodzinnych, które trwają latami. Tkwienie przez lata w mieszkaniu, które nie było odświeżane, może prowadzić nawet do depresji. Poza tym przytłaczający, staromodny wystrój mieszkania sprawia, że pojawia się niechęć do działania, czyli w życiu gości stagnacja, z której trudno jest się wydostać. Zamiast dążyć do zmian, wciąż towarzyszy brak chęci do życia i pozytywnego myślenia o własnej przyszłości. Niestety trudno jest rozwiązywać wszystkie problemy, jeśli w domu panuje chaos, nieporządek oraz wystrój mieszkania, który nie został zmieniony od kilkunastu lub nawet kilkudziesięciu lat. Jednak nie warto się poddawać i zacząć wprowadzać w życie zmiany. Najlepiej, aby w pierwszej kolejności były to zmiany w wystroju mieszkania lub domu, a dzięki temu można rozpocząć nowy, lepszy etap w życiu.

Wystarczy dodać dywaniki do łazienki, zmienić zasłony lub wymienić niektóre meble.

Nie trzeba robić generalnego remontu, aby zmienić wystrój wnętrza. Czasem wystarczy przemalować lub wymienić część mebli, powiesić nowe zasłony lub przemalować ściany na biało, lub inny jasny kolor. Najważniejsze jest, aby dokonać jakichkolwiek zmian, przestawienie mebli również może pomóc poczuć się lepiej we własnym domu. Trzeba pamiętać, aby przy dokonywaniu zmian pozbyć się niepotrzebnych przedmiotów i zadbać o to, aby w całym domu zapanował porządek i czystość. Tapety są dobrym pomysłem, gdy wnętrze potrzebuje ocieplenia. Nierzadko zmiany w mieszkaniu trzeba zacząć od wymiany lub odnowienia podłóg. Najtańszym sposobem na zmianę podłogi jest położenie wykładziny PCV.

Aby przeprowadzić mały remont łazienki, wystarczy powiesić nowe lustro lub zmienić oświetlenie i dodać dywaniki do łazienki, które nadadzą łazience przytulności. Tak naprawdę każda zmiana dokonana w mieszkaniu wpłynie pozytywnie na samopoczucie wszystkich domowników. Wydaje się, że dywaniki do łazienki, czy nowe zasłony w pokoju nie zastąpią generalnego remontu, jednak odświeżenie w ten sposób mieszkania, może zdziałać cuda.

Written By
admin