x
Różności

Weekend zimowy nad polskim morzem? Tylko w Sopocie!

Weekend zimowy nad polskim morzem? Tylko w Sopocie!
  • Published1 lutego, 2020

Jeśli zastanawiasz się nad zimowym wypadem nad morze, to warto zrealizować swoje pragnienie. Nie tylko w górach można spędzić miło czas, ale także nad Bałtykiem chwile wytchnienia od codzienności są wyjątkowe. Jednym z miejsc, gdzie warto na dłużej się zatrzymać jest Sopot.

Co można robić w Sopocie zimą? Sprawdź, jak wiele atrakcji czeka na ciebie w tym mieście!

Sopot od zawsze przyciąga rzesze młodszych i starszych turystów. Jedni szukają tutaj atrakcji turystycznych, drudzy przyjeżdżają dla zdrowia. Tak czy inaczej warto zawitać do tego miasta, niezależnie od powodów. Ten niepowtarzalny klimat, który tworzą nie tylko mieszkańcy, ale i turyści, jest niezwykle kuszący o każdej porze roku. Długie spacery brzegiem morza lub po uroczych zaułkach miasta i spędzenie miłego czasu w przytulnych kawiarniach to zawsze miła propozycja. Wystarczy zaopatrzyć się w mały przewodnik po Sopocie lub aplikację na smartfon, aby spokojnie eksplorować zakątki miasta. Niezależnie od pory roku i pogody czas poświęcony na zwiedzanie lub kulinarne wycieczki po knajpkach zawsze jest bardzo owocny.

Na zimowy wypad wybierz Sopot kamera live odsłoni przed tobą rąbek sopockich tajemnic!

Dzięki zainstalowanej na molo kamerze można podpatrywać to, co się aktualnie dzieje na przystani jachtowej, części mola oraz Skwerze kuracyjnym. To tylko prolog do tego, co możesz zobaczyć w rzeczywistości. Na pewno miejscem kojarzącym się z każdemu z Sopotem jest molo, czyli ulubione miejsce dla wczasowiczów. Szczególnie w ciepłe miesiące odbywa się tam wiele ciekawych imprez, na które przyjeżdżają artyści z całego świata. Zimą jest również bardzo klimatycznie. Spacery przy zachodzącym słońcu czy brzegiem piaszczystych plaż rozpalają wyobraźnię i dają spory zastrzyk pozytywnej energii. Do tego należy dodać świeże powietrze pełne jodu. Piękno otaczającej przyrody to także wzgórza morenowe, od których nie można oderwać wzroku. Dlatego tak dużo tam ciekawych, znakowanych szlaków turystycznych. Nie brakuje również atrakcji turystycznych – tych noszących na sobie znamię dawnych czasów, jak i tych bardziej nowoczesnych. Jedną z nich, budzącą zawsze podziw i uśmiech na twarzach turystów jest umiejscowiony na ulicy Bohaterów Monte Cassino krzywy domek. Projektanci tej arcyciekawej budowli wzorowali się na rysunkach Jana Marcina Szancera oraz Pera Dahlberg.

Inne atrakcje w Sopocie, gdzie jeszcze się udać?

Warto też zwiedzić latarnię morską, otwartą zawsze dla turystów. Na jej szczycie znajduje się wieża obserwacyjna, dlatego szkoda nie skorzystać z tak wyjątkowej propozycji obserwacji Sopotu z wysoka. Nie można też ominąć Opery Leśnej, potężnego obiektu ulokowanego na łonie natury, ze wspaniałą akustyką. Oprócz tego dla chcących zasmakować jeszcze więcej uroków przyrody swoje podwoje otwiera Trójwymiarowy Park Krajobrazowy. Pełno w nim reliktowych gatunków roślin, a przy większym szczęściu można natknąć się na żubra czy dzika.  W tym miejscu można wyjątkowo się zrelaksować, karmiąc zmysły wyjątkowymi widokami.

Oczywiście to tylko krótki rekonesans po atrakcjach turystycznych Sopotu. Jeśli jeszcze wahasz się, czy warto odwiedzić to  miasto, zerknij do galerii zdjęć umieszczonych na stronach tematycznych. Przed wyjazdem można sprawdzić pogodę, wpisując w wyszukiwarkę frazę „Sopot kamera” lub korzystając  z innych serwisów informacyjnych. Atrakcji i miłych wrażeń na pewno nie zabraknie.

Written By
admin