x
Różności

Jak najlepiej wyposażyć swoją przyczepę kempingową?

Jak najlepiej wyposażyć swoją przyczepę kempingową?
  • Published10 stycznia, 2020

Doposażenie przyczepy zależy w dużym stopniu od tego, jakie akcesoria kempingowe zawiera podczas zakupu. Lista sprzętów, które mogą być potrzebne, jest długa, a ograniczeniem z pewnością będzie wielkość przyczepy oraz możliwości finansowe. Z pewnością trzeba kierować się indywidualnymi potrzebami.

Które akcesoria kempingowe są niezbędne?

Podstawowe wyposażenie kampera lub przyczepy kempingowej to sprzęty kuchenne takie jak: kuchenka gazowa, zlewozmywak, lodówka, szafki na naczynia oraz butla z gazem. Warto jednak mieć także czajnik elektryczny. Posiadanie własnego gazu może być pomocne, gdy np. nie ma możliwości podłączenia przyczepy do źródła prądu. Bardzo ważne jest, by szafki na naczynia posiadały mechanizmy zabezpieczające ich otwieranie podczas jazdy.

Gdy posiadamy łazienkę w przyczepie lub kamperze potrzebny będzie pojemnik na wodę, a także podgrzewacz lub bojler, które podgrzeją wodę do mycia. Można zdecydować się na zakup toalety chemicznej, która posiada zbiornik na nieczystości, muszlę, a niektóre nawet zbiornik na wodę do spłukiwania. Do takich toalet potrzebne będą specjalne płyny- do spłukiwania i do zbiornika na nieczystości, by ograniczyć wydzielanie przykrych zapachów.

Bardzo ważne są oczywiście miejsca do spania oraz stół, krzesła i inne meble. Wybór mebli do przyczep jest ogromny, każdy powinien wyposażyć swój domek na kółkach w takie, które będą najbardziej funkcjonalne. Poza tym każdy kamper lub przyczepa powinny być wyposażone w porządny akumulator, który będzie zasilał urządzenia w trakcie jazdy. W niektórych przypadkach pomocna okaże się bateria słoneczna, czy też generator prądu- wszystko zależy od potrzeb użytkowników przyczepy oraz gdzie będą odbywały się postoje. Nie wszystkie kempingi mają możliwość podłączenia się do prądu.

Co jeszcze przyda się podczas urlopowania z przyczepą?

Należy zaopatrzyć się w przedłużacz, markizy i rolety oraz dodatkowe lusterka boczne, by dokładnie obserwować, jak zachowuje się przyczepa podczas jazdy. Poza tym warto rozważyć zakup przedsionka do przyczepy kempingowej, który powiększy przestrzeń mieszkalną, a zarazem ochroni przed słońcem, czy deszczem. Osoby, które zechcą przewozić rowery, powinny zaopatrzyć się w bagażniki na rowery. Inne akcesoria kempingowe, które zapewnią komfort mieszkania w przyczepie to piecyk oraz klimatyzacja. Najczęściej spotykane ogrzewanie to piecyk zasilany gazem z butli oraz piecyk elektryczny. Można połączyć ogrzewanie z klimatyzacją, czyli kupić sprzęt, który chłodzi latem, a zimą grzeje. Jest to nowoczesne rozwiązanie, które niestety nie należy do najtańszych.

Wybierając się na kemping, trzeba również zadbać o wiele drobiazgów np. taśmę hydrauliczną, drewniane deseczki pod podpory, bloczki pod koła, gumowy młotek, pojemnik na szarą wodę, a proszek do prania i sznurek do rozwieszenia prania. Poza tym przydadzą się: miska, mały grill, nożyczki, koce, poduszki. Poza tym dobrze jest, jeśli przyczepa jest wyposażona w schowki na wszystkie niezbędne akcesoria kempingowe.

Written By
admin