x
Dom Zakupy

Jak urządzić nowoczesną kuchnię?

Jak urządzić nowoczesną kuchnię?
  • Published29 marca, 2020

Nowoczesna kuchnia, to znaczy przestronna i jasna. Co zrobić, by nasza kuchnia była właśnie taka, a jednocześnie nie wprawiała nas w negatywny nastrój swoją bielą? Czy zestawy garnków mogą ożywić wnętrze?

Kuchnia w stylu skandynawskim

Kuchnia tego typu charakteryzuje się bielą połączoną z kolorem jasnego drewna. Żeby nasza kuchnia nabrała blasku i przytulnego odcienia, połączmy biel ścian z drewnianym stołem i krzesłami, oraz szafkami. Może się wydawać, że tego typu kuchnia będzie nieprzyjemna i chłodna, ale na szczęście te drewniane elementy skutecznie ocieplają wnętrze i sprawiają, że możemy poczuć się w niej lepiej. Jeśli nie chcemy, by w kuchni było zbyt biało, możemy przełamać kolor jakimiś czerwonymi elementami, np. czerwonymi kubkami na wieszaku. Zestawy garnków, jakie kupujemy również mają znaczenie! One także mogą być ozdobą w naszej kuchni i jeśli sięgniemy po emaliowane, czerwone garnki, kuchnia nabierze bardziej swojskiego charakteru.

Styl wiejski, przytulny i ciepły

Jeśli nie mamy ochoty na nadmiar bieli w naszej kuchni, nie musimy się do niego zmuszać. Choć białe ściany w wiejskim stylu będą dobrą opcją, to już meble i cała reszta wcale nie muszą być białe. Możemy zdecydować się na delikatny błękit czy drewno, ale jeśli chodzi o ozdoby i ornamenty, nie musimy być tak oszczędni, jak przy stylu skandynawskim. Mile widziane będą regionalne wzory, czy kwiaty. Podobnie na firankach – nie powinniśmy ograniczać się do białych zasłonek, sięgnijmy po coś, co nada naszej kuchni wyrazu i uczyni ją bardziej przytulną i miłą. Kubki mogą być ozdobione wzorami z Łowicza. Zestawy garnków także niech będą pełne tych uroczych wzorów, nadając naszej kuchni przytulnego, domowego charakteru. W takiej kuchni będziemy czuć się dobrze i chętnie będziemy do niej wracać. Wiejska kuchnia, ozdobiona wieloma kwiatami i ziołami sprawia, że czujemy w niej ciepło domowego ogniska.

Styl nowoczesny – chłodno, ale z klasą.

W stylu nowoczesnym pojęcie bieli i chłodu jest zupełnie inne, niż w przypadku stylu skandynawskiego. Biel przełamywana jest czernią, albo czerwienią, ale nie sprawia to, że kuchnia jest bardziej przytulna. Tego typu kuchnie najlepiej sprawdzają się w przestronnych mieszkaniach, gdzie jest wystarczająco dużo miejsca, ponieważ w stylu nowoczesnym warto zainwestować w duże żyrandole, które można powiesić w jadalni, połączonej z kuchnią. Białe ściany łączy się z czarnymi meblami, zaś garnki i przybory kuchenne powinny być wykonane ze stali nierdzewnej. Dzięki temu zachowamy styl i nie będzie on niepotrzebnie przełamany. Jeśli nie chcemy, by wnętrze było przesadnie chłodne, możemy ozdobić je roślinami w doniczkach. Dobrze, jeśli te rośliny będą ziołami – nie tylko ożywią wnętrze, ale będą także praktyczne.

Written By
admin