x
Dom

Wymiary wanny – jakie będą odpowiednie?

Wymiary wanny – jakie będą odpowiednie?
  • Published10 czerwca, 2021

Wymiary wanny dobiera się na podstawie kilku czynników. Liczą się nie tylko preferencje użytkownika, ale też możliwości lokalowe. Jest także możliwość kupna wanny na wymiar, co sprawdza się szczególnie w przypadku nieustawnych łazienek.

Zanim kupisz – przemyśl!

Wiadomo, że komfort korzystania z dużej wanny jest znacznie większy niż z małej. Jeśli dojdą jeszcze do tego takie dodatki, jak wygodne zagłówki, siedziska czy hydromasaże, to komfort ten wzrasta. Niestety, w mniejszych łazienkach nie da się wstawić wanny o dużych gabarytach.

Jeśli w Twojej łazience brakuje miejsca na ustawienie większego sanitariatu, zdecyduj się na wannę krótką. Jej wymiary to od 100 do 140 cm, natomiast szerokość wynosi 7-75 cm. Wanna, która osiąga długość do 120 cm, przypomina brodzik i można z niej korzystać tak, jak z prysznica. Niektóre modele mają rozsuwane ścianki, które zapobiegają rozlewaniu się wody.

Jeżeli możesz sobie pozwolić na większą wannę, zawsze warto pomyśleć nad modelem asymetrycznym. Jej długość zaczyna się od 175 cm, a szerokość od 75. Może przybierać fantazyjne kształty i bardzo ciekawie prezentuje się w łazience.

Kupując wannę, zwróć również uwagę na jej głębokość. Najmniejsza to ok.30 cm i jest przypisana do wanien-brodzików, natomiast te najgłębsze mają ponad 50 cm. Komfort kąpieli w głębokich wannach jest duży, ale musisz liczyć się z większym zużyciem wody i trudniejszym wychodzeniem z wody.

Wanna z drzwiami – wymiary

Wanna z drzwiami także ma różne wymiary. Zazwyczaj takie modele kupuje się dla osób starszych lub niepełnosprawnych. Występują w wielu wariantach rozmiarowych i materiałowych. Wanna z drzwiami powinna być jednak nieco większa, aby osoba z dysfunkcją ruchu mogła swobodnie wejść i wyjść z wody. Warto dokupić specjalne nakładki na wannę lub siedziska. Niektóre urządzenia sanitarne tego typu mają dodatkowo uchwyty na drzwiczkach, które wpływają na komfort użytkowania. Jednak nawet najprostsza wanna z drzwiami to większe bezpieczeństwo podczas kąpieli.

Wymiary wanny są niezwykle istotne, ale ważny jest też materiał, z jakiego została wykonana i oczywiście jakość. Te trzy czynniki zawsze bierz pod uwagę podczas zakupu, aby komfort użytkowania był pełny.

Written By
admin