x
Dom

Jak dbać o auto przy minusowych temperaturach?

Jak dbać o auto przy minusowych temperaturach?
  • Published21 grudnia, 2021

Z uwagi na niskie temperatury oraz sól na drogach, zima to jedna z najtrudniejszych pór roku dla aut. Nieprawidłowe zabezpieczenie samochodu w czasie mrozów może skrócić jego żywotność, dlatego warto poświęcić trochę czasu i użyć specjalnych kosmetyków do auta. Odpowiednio dobrane kosmetyki, jak chociażby te od adbl, pomogą przygotować auto na zimę.

Jak dbać o szybę podczas mrozu?

Nieodłącznym elementem każdej zimy jest osadzanie się szronu oraz lodu na szybie. Nieumiejętne użycie skrobaczki lub używanie tanich skrobaczek do lodu pozostawia na szybie rysy, które mogą nie być widoczne gołym okiem. Taki ubytek wraz z obniżaniem się temperatur może się powiększać, co w konsekwencji będzie wymagało wymiany szyby. Aby uniknąć niszczenia szyby, warto korzystać z chemicznych preparatów do odmrażania szyb. Przy wyborze takiego preparatu, należy zwrócić uwagę na zakres temperatur, w których można z niego bezpiecznie skorzystać – im niższe temperatury obejmuje, tym lepiej. Doskonale pod tym kątem wypada przygotowany przez adbl preparat od odmrażania szyb, który poradzi sobie nawet w ekstremalnych warunkach pogodowych, sięgających -60 stopni. Co ważne, przygotowany przez adbl produkt nie pozostawia smug, dzięki czemu kierowca nie będzie miał ograniczonej widoczności, a jazda będzie w pełni bezpieczna. Dodatkowo płyn poradzi sobie także z zamarzniętymi zamkami. Skorzystanie z gotowego preparatu odmrażającego jest dużą wygodą i oszczędnością czasu, którą z pewnością doceni każdy.

Zabezpieczenie lakieru w zimę

Adbl i produkty, które oferuje ta marka, pozwalają na maksymalne zabezpieczenie lakieru przed mrozami. Na szczególną uwagę zasługują oferowane przez adbl woski do karoserii. Ich użycie to gwarancja zabezpieczenia przed matowieniem, uszkodzeniami czy rdzą. Wosk staje się swego rodzaju warstwą ochronną dla lakieru. Jest to szczególnie istotne, zwłaszcza w okresie zimowym, gdy drogi są zabłocone i obsypane solą – łatwo wówczas o odpryski i rysy. Dzięki odpowiedniemu nawoskowaniu karoseria staje się odporna na powstawanie takich mikrouszkodzeń. Warto zwrócić na to uwagę, ponieważ takie z pozoru płytkie rysy, w trakcie zimy mogą wypełniać się osadami z soli drogowej czy innymi zabrudzeniami. Zlekceważenie tego przyspieszy proces korozji i niszczenia karoserii.

Written By
admin