x
Bez kategorii

Animator czasu wolnego w hotelu- praca marzeń!

Animator czasu wolnego w hotelu- praca marzeń!
  • Published1 lipca, 2019

Animacja jest usługą stworzoną głównie po to, aby wpływać na zadowolenie gości w ośrodkach wypoczynkowych. Umożliwia ona poznawanie interesujących miejsc i kultury oraz zdobywanie nowych przyjaźni podczas wakacyjnego wypoczynku. Dla wielu osób jest to wymarzona praca animator jednak musi spełniać określone wymagania i nierzadko spotyka się z wieloma wyzwaniami.

Praca animator — czym powinien wyróżniać się dobry animator?

Animatorem czasu wolnego może zostać każdy. Powinna to być jednak osoba, która przejawia takie cechy jak uprzejmość, cierpliwość oraz dyspozycyjność. Nierzadko przedstawienia odbywają się wieczorami i trwają nawet do późnych nocy. U animatora ceni się też punktualność. Chociaż przebywa on w ośrodku wypoczynkowym, nie może udzielić mu się wakacyjna swobodna. Goście cenią jak zajęcia odbywają się zawsze zgodnie z planem. Do podstawowych zasad należy też oficjalny i schludny ubiór, często jest to uniform hotelowy, który stanowi jego wizytówkę. Animator to osoba przede wszystkim odpowiedzialna. Musi on czuwać nad tym, czy goście respektują hotelowe zasady a sam zachowuje umiar w spożyciu alkoholów i trzyma się z dala od innych używek. Cenione też jest zachowywanie dyskrecji zarówno jeśli chodzi o politykę hotelu, jak i w stosunku do gości. Wliczają się do tego również unikanie rozmów na tematy prywatne.

Praca animator — dlaczego wiele osób się na nią decyduje?

Głównym powodem popularności tego zawodu jest egzotyczne miejsce, w którym musi pracować animator. Dla wielu praca w luksusowym hotelu na Cyprze, Wyspach Kanaryjskich czy w Grecji to spełnienie marzeń. W dodatku to pracodawca zapewnia zakwaterowanie, wyżywienie oraz nierzadko godziwe wynagrodzenie. Trzeba jednak pamiętać, że nie jest to zwykły 8-godzinny etat. Animator podczas wyjazdu pracuje niemal całą dobę. Nie ma wtedy wolnego czasu i nie jest w stanie korzystać z dobrodziejstw jakie oferuje mu elegancki hotel lub piękna pogoda. Powinien więc cechować się dużą odpornością emocjonalną oraz radzeniem sobie w sytuacjach stresowych.

 

Written By
admin