x
Dom

Jak urządzić sypialnię?

Jak urządzić sypialnię?
  • Published10 października, 2019

Sypialnia to miejsce, w którym się odpoczywa. Tu nie ma miejsca na rażące kolory na ścianach, choć mogą pojawić się w dodatkach. Sypialnia jest pomieszczeniem, które nie potrzebuje dużego metrażu, jednak musi się dać w niej odpocząć.

Co powinno znaleźć się w każdej sypialni?

  • Łóżko – najważniejsze w sypialni, jego wielkość zależy od tego, jak dużą mamy sypialnię. Tutaj jest wiele decyzji do podjęcia. Musimy wybrać ramę łóżka, zagłówek, i oczywiście wygodny materac. Zapewnienie nam efektywnego snu to najważniejsze zadanie dla sypialni. Prześcieradło z gumką również może być cennym dodatkiem do całości.
  • Szafa – jeżeli w domu nie ma miejsca na garderobę, spełnią się tutaj wszelkiego rodzaju szafy na całą ścianę, lub we wnęce, koniecznie z suwanymi drzwiami. To najlepsze rozwiązanie dla małych pomieszczeń.
  • Szafka nocna – jeśli jej nie mamy, to dopiero zdajemy sobie sprawę, jak bardzo jest potrzebna. Na niej zazwyczaj stoi lampa, budzik, szklanka wody i leży książka, która czytamy przed snem.
  • Lampka – jeśli nie śpimy sami, warto ją mieć w sypialni. Pozwoli poczytać i wstać bez obijania sobie nóg o łóżko.
  • Dywanik – jeżeli w całej sypialni mamy podłogę z paneli, desek lub innego tworzywa, warto zainwestować choćby w małe dywaniki, na które postawimy stopy przy wstawaniu. Przecież zaspani nie będziemy od razu celować w pantofle.
  • Pościel – po pierwsze zależy jak duże łóżko mamy. Kołdra powinna przykrywać prawie całe łóżko – inaczej będzie to wyglądać bardzo źle. Co do poduszek zależy czy wolimy tradycyjne, czy ortopedyczne. Bardzo praktycznym elementem pościeli jest prześcieradło z gumką, które jest bardzo wygodne. Przy zwykłych prześcieradłach trzeba codziennie prześcielać łóżko, a mając prześcieradło z gumką, wystarczy poprawić kołdrę, poduszki, nałożyć narzutę i gotowe.
  • Lustro może być dodatkowym elementem w sypialni, ale również może być jednym skrzydłem drzwi od szafy. W sypialni jest bardzo przydatne, szczególnie jeżeli tam ubieramy się do wyjścia.

Przed wyborem tych wszystkich elementów powinniśmy mieć ogólną wizję charakteru i stylu, w jakim urządzamy naszą sypialnię. Musi być wygodna, ale oczywiście powinna także cieszyć oko. Dobrze jest wybrać styl i się go trzymać lub urządzić dość klasycznie i nadać charakter dodatkami.

Written By
insert