x
Dom Różności Zakupy

Nowoczesne lampy wiszące do kuchni i salonu

Nowoczesne lampy wiszące do kuchni i salonu
  • Published4 sierpnia, 2020

Oświetlenie pełni niezwykle istotną funkcję w każdej aranżacji wnętrz. Z jednej strony jest źródłem nieograniczonych możliwości w optycznym kształtowaniu przestrzeni, wydobywaniu niuansów wystroju i architektury pomieszczenia czy tworzeniu nastroju. Z drugiej – poprawia funkcjonalność pomieszczeń i użytkowanie wpływa na komfort domowników. Możliwości te są rozszerzone dodatkowo przez bogactwo stylów i wzorów, jakie mają nowoczesne lampy wiszące.

Nowoczesny styl lamp wiszących

Wybór lampy do kuchni, jadalni czy do salonu jest jednym z elementów wyposażenia wnętrz. Mimo iż większość osób traktuje ten detal jedynie jako dodatek do jego stylu, wielkości i formy, to zazwyczaj przykładają one dużą wagę. Duże możliwości stwarza propozycja producentów oświetlenia, którzy tworzą i projektują nie tylko tradycyjne modele. Po latach korzystania ze względnie skromnej i niewyszukanej oferty obecnie nie jest konieczne dokonywanie wyborów jedynie związanych z kolorem klosza czy liczbie żarówek. Pojawiły się kolekcje, które swoim wzornictwem nawiązują do różnych stylów, od industrialnego i glamour, po skandynawski, rustykalny czy prowansalski. Ten pierwszy cieszy się obecnie sporym powodzeniem. Jest to efekt urządzania mieszkań typu loft w dawnych fabrykach, których klimat sprzyja takim aranżacjom. Do wysokich pomieszczeń z belkowym sufitem i ceglanych ścianach idealnie pasują nowoczesne lampy, metalowe meble i surowe dodatki.

W ofercie lamp wiszących można również znaleźć ciekawe rozwiązania, których prosty i surowy design lampy stanowi nawiązanie do industrialnych klimatów. Wiele z nich jednocześnie jest przykładem nowoczesnego produktu w atrakcyjnej cenie. Mimo zastosowania techniki postarzania, dzięki której lampa stwarza wrażenie mocno zużytej, każdy jej detal jest wykonany z trwałych, nowych materiałów. Podobne połączenie cechuje inne modele w stylu rustykalnym, vintage czy nowoczesne lampy wiszące do loftów w klimacie industrialnym.

Styl i nowoczesność to cechu, które tworzą wyjątkowy duet w dziedzinie oświetlenia. Poza niespotykanym wzornictwem obejmują one także nowe materiały. Przykładem ich zastosowania są nowoczesne lampy wiszące wykonane z laminatu w intensywnym kolorze. Charakterystyczny klosz w formie połowy kuli jest zawieszony na ściąganej lince, która stanowi przypomnienie oświetlenia kuchennego stołu.

Nowoczesne lampy wiszące – czy są dobrym rozwiązaniem do kuchni?

Od dekad profesjonalni architekci i projektanci amatorzy wykorzystują nieograniczone możliwości przywracania klimatu wnętrz z różnych kultur i epok. Na drugi plan schodzą monotonne aranżacje z tradycyjnymi wersalkami, regałami i żyrandolem nad stołem w salonie. W poszukiwaniu nowych wymiarów piękna do wnętrz powracają klimaty industrialne, rustykalne, glamour, kolonialne i wiele innych. Stylowe aranżacje nie są wyłącznie przywilejem salonów, lecz stanowią również inspirację w trakcie urządzania kuchni.

Bardzo ciekawym i pasującym do tego wnętrza jest styl rustykalny, który pomaga odtwarzać nastrój znany z tradycyjnych domów rodzinnych, które zapewniały schronienie wielu pokoleniom. Nowoczesne lampy wiszące do kuchni w stylu rustykalnym wyróżnią się przemyślanym połączeniem surowych materiałów oraz prostotą.

Jaka lampa nowoczesna pasuje do salonu?

Choć w oświetleniu do kuchni liczy się przede wszystkim jej funkcjonalność, salon umożliwia większe spektrum manipulacji światłem. Dzięki temu za pomocą odpowiednio dobranych lamp można w nim tworzyć różne strefy – do relaksu, oglądania telewizji, czytania, czy też wspólnych zajęć domowników. Nowoczesne lampy wiszące do salonu decydują o tym, jakie elementy wystroju będą podkreślone oraz jaki zapanuje w nim nastrój.

Rozmaitość wzorów, jakie oferują producenci, umożliwia dopasowanie odpowiedniego modelu do stylu wnętrza. W salonie sprawdzi się zarówno model London Loft Industrial Chic, jak i nowoczesne lampy vintage wyposażone w żarówki glamour. To jednak nie wyczerpuje wszystkich możliwości. Poza powrotami do stylizacji z przeszłości do wnętrz wykorzystywane są również znacznie bardziej nowoczesne, a nawet futurystyczne aranżacje.

Written By
admin