x
Dom Zakupy

Ręcznik plażowy – który najlepszy?

Ręcznik plażowy – który najlepszy?
  • Published23 września, 2020

Ręczniki odgrywają bardzo ważną rolę nie tylko w domowym zaciszu, ale także w momencie szykowania się na wakacje. Ten element wyposażenia z reguły dostępny jest w hotelu, jednakże własny ręcznik to zdecydowana zaleta i komfort. Przekonaj się w jaki sposób wybrać idealny model na plażę.

Dlaczego ręczniki są niezbędne na plaży?

Ręczniki wykorzystywane są w każdym momencie wakacji. O poranku po wykonanym prysznicu, a także w trakcie opalania się i po zakosztowaniu kąpieli w morzu. Mimo, iż w ciepłych krajach temperatura powietrza jest wysoka, po wyjściu z wody można mimo wszystko odczuwać nieprzyjemny chłód, dlatego narzucenie ręcznika na plecy okaże się idealnym rozwiązaniem. Oprócz tego nad morzem zawsze nieco wieje i chłodna bryza może wywołać nieprzyjemne uczucia. Problem ten zostanie bardzo szybko rozwiązany, kiedy można okryć się ręcznikiem przypominającym gabarytami koc. Sprawdzi się też w przypadku leżenia na piasku czy leżakach. Zapewnia miękkość oraz poczucie komfortu. Właśnie dlatego ręczniki plażowe muszą się znaleźć w każdej torbie wakacyjnej. Jednakże jeszcze przed spakowaniem torby warto wiedzieć jaki model sprawdzi się najlepiej.

4 podstawowe zasady wybierania ręczników plażowych

Ręczniki stanowią podstawowe wyposażenie w trakcie wyjścia na plażę. Właśnie dlatego warto wybrać je właściwie, aby ich użytkowanie nie wiązało się z jakimikolwiek komplikacjami. W trakcie zakupów należy wziąć pod uwagę wielkość nabywanego modelu. W teorii mówi się, że im większy ręcznik tym lepiej, jednakże zasadę tę nie zawsze można przyrównać do rzeczywistości. Duże ręczniki są przede wszystkim ciężkie, a do tego zatrzymują wilgoć zdecydowanie dłużej. Problemem może okazać się również otrzepanie go z piasku. Właśnie z tego względu warto sięgnąć po średni rozmiar. Mały ręczniczek oczywiście nie sprawdzi się za zbyt dobrze, ze względu na swoje niewielkie wymiary. Idealny model zawiera więc takie same gabaryty jak ten, który używamy do wycierania się po kąpieli w domu. Złoty środek w tym przypadku to gwarancja sukcesu. Najbardziej korzystne rozmiary to więc 135 na 200 cm. Okaże się on idealny do położenia się na nim, a także wytarcia ciała po kąpieli w morzu.

W dalszej kolejności należy zastanowić się nad jego grubością. Pod żadnym pozorem nie należy sięgać po ręczniki frotte. Piasek przykleja się do nich, chociaż zapewniają przyjemną miękkość w trakcie leżakowania. Dlatego warto wybrać model, który powstał przy pomocy szybkoschnącego materiału, który łatwo się zwija i nie zajmuje dużo miejsca.

Najlepsza bawełna chłonie oraz zawiera nieco poliestru. Takie modele dostępne są w niemalże każdych sklepach oferujących produkty sportowe oraz takich, które sprzedają pościele i ręczniki. Można sięgnąć też po klasyczny ręcznik bawełniany, jednakże piasek, słońce oraz słona woda wpłyną negatywnie na jego kondycję. Po całym wakacjach będzie nadawał się on jedynie do kosza.

Już na samym końcu należy wspomnieć o wzorach. Wiele osób przykłada uwagę do wyglądu ręczników, aby pasowały one do całej stylizacji oraz dodatków. Ręczniki mogą mieć taki sam odcień jak strój kąpielowy oraz torba plażowa. Jednakże w tym miejscu warto zaznaczyć, że jaskrawe kolory bardzo szybko odbarwią się, a to na skutek działania wody morskiej.

Mimo, iż ręcznik stanowi bardzo istotny element wyprawki na plażę nie poleca się najdroższych modeli. Wszystkie czynniki atmosferyczne sprawiają, że nie przetrwa on więcej niż jednego sezonu, stąd nie warto wyrzucać pieniędzy w błoto.

Written By
admin